Menu

Menu

ForsideCrossfitOnlinebetaling crossfitCrossfitness afdelingBadmintonAfdelingen BadmintonAktiviteter badmintonOnlinebetaling BadmintonTræningstider BadmintonBobAfdeling BobOnlinebetaling BobFLOORBALLOnlinebetaling Floorball1. 3. Division- Træning og tider2. Oldboys- Træning og tidFodboldAfdelingen FodboldSenior kvinderTræner Senior Kvinder1. Serie 5 (Herre)6. Små Fødder7. Helle F.C.8. Onlinebetaling FodboldGymnastikForældre-barnGrundgymnastik for voksneJuniorspring og rytme-piger (6. klasse og op)KrudtuglerSpring 0-2 klassseSpring 3-5 klasseAfdelingen GymnastikOnlinebetaling GymnastikKrocket/KrolfAfdelingen Krocket/KrolfOnlinebetaling Krocket/KrolfVolleyball1. Elite volley- Kampprogram - Spillertruppen- Sponsorer- Billeder- Livestream2. Senior volley- Resultater - Senior billeder- Spillere4. Kidsvolley3. Teen- og Ungdomsvolley5. Motionsvolley6. Beachvolley7. Onlinebetaling Volly- Kampprogram8. UngdomsVolley Sydvest(USV)NyhederKalenderBestyrelsenOm VedtægterSponsorerPersondata forordningHåndboldKontakt

Ungdomssamarbejdet i Gl. Helle Kommune

Helle Football Club

Helle F.C til Vildbjerg Cup 2019

 

 

Helle F.C. er et ungdoms klubsamarbejde med 5 top motiverede klubber i Gl. Helle Kommune.
Årre B
Agerbæk SF
Faaborg/Vrenderup IF
Nordenskov UIF
Starup IF

Kontaktperson fra NUIF:
Jørgen Jørgensen
+45 21764004

DE FORSKELLIGE HOLD OG TRÆNINGS TIDER:

 

SMÅ FØDDER (Børnehavealder):

Træner onsdag fra 17.00-18.00 på Agerbæk Stadion, opstart uge 32

Træner: Torben Hjort, tlf.: 20 58 16 58                          

Træner tirsdag fra 16.00-16.45 på Nordenskov stadion, opstart efterår d. 09 august.

Træner: Anna Egholm, tlf.: 61 33 72 68                   

U6 PIGER OG DRENGE:

Træner onsdag fra 17:00 – 18:00 på Agerbæk stadion, opstart uge 32.                       

Træner: Torben Hjort, tlf.: 20 58 16 58 

U7 PIGER OG DRENGE:

Træner onsdag fra 17:00 – 18:00 på Agerbæk stadion , opstart uge 32.                          

Træner: Torben Hjort, tlf.: 20 58 16 58 

U8 PIGER OG DRENGE:

Træner tirsdag fra 17:00 – 18:00 på Agerbæk stadion.                          

Træner: Karen Jensen, tlf.: 49 40 56 55 / Lars Holger, tlf.: 22 56 33 49

U9 DRENGE:

Træner tirsdag fra 17:00 – 18:00 på Agerbæk stadion.                          

Træner: Jesper Bertelsen, tlf.: 40 26 71 20

U10 DRENGE:

Træner tirsdag fra 17:00 – 18:00 på Starup stadion.                             

Træner: Martin Lykke, tlf.: 41 73 70 29

U11-U12 DRENGE:

Træner mandag og onsdag fra 17.15-18.45 på Starup stadion.                

Træner: Benny Lauridsen, tlf.: 28 10 75 08 / Mikkel Kvist, tlf.: 27 82 26 61

U11-U12 PIGER:

Træner mandag og torsdag fra 16.30-17.45 på Næsbjerg stadion.             

Træner: Magrethe Als, tlf.: 22 91 19 94 / Jens Chr. Bach, tlf.: 23 22 98 22

U13/14 DRENGE:

Træner mandag og onsdag fra 18.30-20.15 på Starup stadion.               

Træner: Thomas Dam, tlf.: 50 19 08 06 / Anders Pedersen, tlf.: 60 69 75 91           

U15 PIGER:

Træner mandag og onsdag fra 17.00-18.45 på Næsbjerg stadion.            

Træner: Kim Jensen, tlf.: 30 25 55 70

U17 DRENGE:

Træner tirsdag (Starup) og torsdag (Nordenskov) fra 18.30-20.00, er startet op på efteråret.

Træner: Jesper Lassen, tlf.: 93 90 81 79

Holdleder: Klaus Bech Kristensen, tlf.: 20 65 94 99

U19 DRENGE:

Træner tirsdag (Starup) og torsdag (Nordenskov) fra 18.30-20.00, er startet op på efteråret.

Træner: Martin Lauridsen, tlf.: 27 43 14 58